• 1 weterynaria
 

Koń

 

Wielu z nas traktuje go, jako zwierzę głównie użytkowe i trudno jest dopuścić nam do świadomości fakt, iż to właśnie koń może stać się największym przyjacielem człowieka, o którego należy dbać jak o bliskiego członka swojej rodziny. Posiadanie własnego konia to nie tylko duże obciążenie finansowe, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność.

 

Unikalne na świecie rozwiązanie skutecznej i wygodnej nebulizacji konia

 

Produktem Inovpol Sp. z o. o., który zasługuje na szczególną uwagę jest innowacyjne rozwiązania w dziedzinie nebulizacji koni o nazwie Flexineb®. Jesteśmy jego wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski. Flexineb® to pierwsze kompaktowe przenośne urządzenie, które podczas działania jest całkowicie bezgłośne. Flexineb® wytwarza aerozol w komorze głównej bez niekorzystnej zmiany temperatury roztworu.

 


Co to jest Flexineb® ?

 

Flexineb®

Flexineb® to rewolucyjne urządzenie przeznaczone dla koni, które umożliwia dostarczanie nebulizowanych leków i substancji o działaniu prewencyjnym bezpośrednio do całego układu oddechowego konia. Zasilany jest akumulatorem mającym unikalny niebieski elastyczny interfejs maski z przeźroczystą komorą aerozolową i pojemnikiem na podawane substancje.

Flexineb® jest prostym w użyciu, cichym i przenośnym urządzeniem do nebulizacji koni, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy doświadczają schorzeń układu oddechowego o różnej etiologii u swoich zwierząt. Terapia z wykorzystaniem procesu nebulizacji i inhalacji jest najskuteczniejszym sposobem leczenia przewlekłych schorzeń u twojego konia, takich jak RAO (kłosy) i EIPH (krwawienie).

Flexineb® E2 nie służy tylko do leczenia chorób przewlekłych, ale także jest istotnym elementem zestawu dla konia, który cierpi na ostre napadowe objawy, w tym nawracający kaszel, nadmierną wydzielinę z jamy nosowej w różnych porach roku, ostre zapalenie zatok, a nawet zapalenie płuc lub grypę końską u źrebiąt i dorosłych koni.

 


Referencje

 

 

 

 

 1. Angielski weterynarz Dr Richard Hepburn
 2. Znany irlandzki trener koni wyścigowych Ted Walsh
 3. Niemiecki weterynarz Dr Alexandra Steinbruek
 4. Sławny irlandzki weterynarz Dr Hugh Dillon

 


Czym jest Nebulizacja?

Nebulizacja jest techniką leczenia, w której rozproszone sferyczne krople aerozolu są generowane i wdychane przez konia.

 

Dlaczego warto korzystać z Nebulizatora?

Urządzenie do nebulizacji umożliwia właścicielowi konia łatwe leczenie i profilaktykę swoich koni, które cierpią na schorzenia dróg oddechowych i płuc o różnej etiologii. Nebulizator zawiera maskę, która pasuje do nosa i urządzenie do generowania delikatnej mgły. Początkowe technologie opierają się na sprężarce podłączanej do sieci. Nowsze technologie to urządzenia ultradźwiękowe, podczas gdy najnowocześniejsze urządzenia (np. Flexineb) zawierają wibrujący komponent piezoelektryczny. Każda z tych technologii może generować potrzebną wielkość cząstek fazy rozproszonej, która zapewnia, że aktywna substancja trafia bezpośrednio do dróg oddechowych i ostatecznie do płuc.

 

Jakie są korzyści nebulizacji?

Pozwala na skuteczne leczenie i profilaktykę schorzeń układu oddechowego zdiagnozowanych przez profesjonalnych lekarzy weterynarii.

Umożliwia podawanie substancji o działaniu wspomagającym terapię, np. sól fizjologiczna, wybrane olejki, preparaty srebra, które optymalizują proces leczenia.

Należy podkreślić, że miejscowe podanie substancji metodą nebulizacji, przyśpiesza poprzez działanie miejscowe efekt terapeutyczny oraz w porównaniu do innych metod podawania leków umożliwia stosowanie mniejszych dawek z zachowaniem pożądanego efektu terapeutycznego.
Wpływa to bezpośrednio na koszty leczenia zarówno w schorzeniach o charakterze przewlekłym jak i w przypadkach nagłych objawów, tak jak np., astma, napady kaszlu i inne.

 

Jakie znaczenie ma wielkość cząstek?

Flexineb umożliwia podawania wszystkich potrzebnych leków i substancji do skutecznego leczenia i profilaktyki schorzeń układu oddechowego, poprzez zastosowanie 3 różnych komór lekowych, zawsze rozpraszających substancje do właściwej wielkości cząsteczek. W tym celu producent przygotował 3 rodzaje komór lekowych, a szczegóły są przedstawione w tabeli będącej załącznikiem do każdego urządzenia i znajdują się na stronie producenta i Przedstawiciela na Polskę.

Aby otrzymać substancję rozproszoną w postaci aerozolu docierającą do dolnego odcinka układu oddechowych, rozmiar wytwarzanych cząstek jest bardzo ważny. Cząstki te muszą mieć średnicę 1-5 mikronów aby mogły efektywnie penetrować do dolnego odcinka dróg oddechowych (np. płuc).

 

Jak dobrać właściwą komorę nebulizacyjną (med cup)?

GREY Coded Med Cups ( standardowa komora lekowa) jest zalecana do podawania antybiotyków, takich jak gentamycyna i amikacyna, leków rozszerzających oskrzela, takich jak Clenbuterol i kortykosteroidów, takich jak deksametazon.

GREEN Coded Med Cups jest zalecane do stosowania z trudnymi do nebulizacji antybiotykami takimi jak Cobactan®, Excenel® i R-Nystatine oraz substancjami pochodzenia naturalnego takimi jak Balsamic Air. Komora umożliwia szybsze podawanie substancji i jest wskazana do nebulizacji substancji i większych cząsteczkach.

BLUE Coded Med Cups jest zalecana do stosowania z Nebulinem.
Komora zapewnia wolniejsze podawanie substancji rozproszonej w porównaniu z komorą standardową.

 

Gdzie kupić?

Zapytaj o możliwość kontaktu ze specjalistą nebulizacji na Twoim terenie.

 • email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • zadzwoń +48 531 55 66 85

 • sprzedaż i wypożyczenia
 • zadzwoń +48 531 55 66 85

 

Konsultanci w zakresie nebulizacji z wykorzystaniem urządzenia Flexineb:

 • Rafał Prażanowski
 • zadzwoń +48 535 482 502
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały do pobrania Flexineb®:

Instrukcja użytkowania:

Instrukcja mycia:

Cennik części zamiennych:

Certyfikat jakości:

 

 

 


Firma Inovpol oferuje na polskim rynku kolejne unikalne rozwiązanie wspomagające leczenie i zdrowie zwierząt.

Co to jest Inovpar®?

Pierwsza Polska Parownica do siana, urządzenie to przeznaczone jest do parowania siana. Jak powszechnie wiadomo w sianie znajdują się alergeny powodujące choroby układu oddechowego u zwierząt (choroby alergiczne, RAO, COPD).

Proces parowania pozwala na zminimalizowanie szkodliwego wpływu alergenów (kurz, pleśń, grzyby) znajdujących się w sianie.

Parowanie siana jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tradycyjnego moczenia siana zwłaszcza w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, np. zimą. Całkowity proces parowania siana może potrwać około 50 minut w temperaturze do 120C. Wysoka temperatura oraz minimalny czas parowania siana pozwoli przeniknąć parze w siano oraz uwolnić go od kurzu, grzybów, bakterii, zachowując przy tym wszystkie niezbędne walory odżywcze i zapachowe siana. Pojemnik na siano został wykonany z materiału odpornego na wysoką temperaturę i promieniowanie UV. Inovpar® posiada koła, pozwalające na swobodne przemieszczanie po stajni. Jest łatwy w codziennej obsłudze oraz czyszczeniu.

 

Specyfikacja techniczna

 • Napięcie zmianowe 230 V ̴ 50 Hz
 • Moc 2000 W
 • Pojemności zbiornika na wodę 4 litry
 • Długość węża 3,5 m
 • Pojemności zbiornika na siano 240 litry

Jaka jest gwarancja?

Parownica do siana Inovpar® objęta jest gwarancją na okres 24 miesięcy od daty zakupu, podstawą do reklamacji jest dowód zakupu (faktura).

Pojemnik na siano jest częścią podlegającą naturalnemu zużyciu, jego trwałość jest zależna od sposobu użytkowania.

Uszkodzenie wytwornicy pary lub pojemnika na siano spowodowane przez niewłaściwe obchodzenie się nie jest objęte gwarancją.

Gdzie kupić?

Do kupienia u producenta/dystrybutora firma Inovpol.

Zapytaj także o inne urządzenia i możliwość kontaktu ze specjalistą na Twoim terenie.

 • email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • zadzwoń +48 531 55 66 85

Materiały do pobrania Inovpar®:

Instrukcja użytkowania:

Certyfikat jakości:

 

 

 
KELP CARE dla konia

 

Nie tylko optymalna dieta jest ważna dla każdego właściciela konia, jest kilka składników szczególnie ważnych dla rozbudowy i funkcjonowania mięśni. KELP CARE to odkrycie naukowców badających morza i oceany. Specjalnie dobrane szczepy oraz odpowiedni proces produkcji gwarantuje niespotykaną gdzie indziej ogromną paletę składników odżywczych i prostych aminokwasów, a dodatkowo wszystko z odpowiednią zawartością jodu i zupełnym brakiem metali ciężkich.

Białko to najważniejszy budulec w każdym organizmie. Wchodzi w skład mięśni, enzymów, wiele hormonów i wielu innych. Aminokwasy dzielimy na endo i egzogenne. Jeżeli wystąpi niedobór nawet jednego aminokwasu egzogennego, może zostać upośledzony cały szlak syntezy białek. Aminokwasy egzogenne nie są produkowane w organizmie i muszą być dostarczane z pożywieniem.

KELP CARE dla koni zawiera istotne dla Twojego konia zestaw aminokwasów, a szczególnie taurynę i argininę.

 


Referencje

KELP CARE jest stosowany przez medalistę olimpijskiego Cian O Connor w stajni Karlswood.

“Osobiście uważam , że dodawanie do pokarmu produktu KELP CARE EGUINE (SeaHorse Atlantic Kelp) ma pozytywny wpływ na wygląd sierści, działanie układu oddechowego i trawienie. Bardzo obiecująco wygląda wpływ produktów SeaHorse Atlantic na układ odporności I działanie antyoksydacyjne”

Henk offereins DVM, MRCVS, Member KNMvD

Kenmare Veterinary Centre

Registered Equine Hospital, Kenmare, Ireland

 


Jakie są korzyści ze stosowania?

 • Działanie potwierdzone naukowo i sprawdzone przez czołowych hodowców koni,
 • Wspomaga trawienie (probiotyk) polepsza procesy trawienne (likwiduje niestrawność),
 • Naturalne źródło elektrolitów i antyoksydantów wspomagających komórki i tkanki,
 • Potwierdzona obecność kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6 przeciwdziałających artretyzmowi i problemom ze stawami,
 • Wzmacnia system odpornościowy,
 • Poprawia zdrowie i jakość sierści oraz kopyt,
 • Bezpieczny poziom jodu podczas żywienia codziennego oraz długotrwałego,
 • Poprawiają regenerację po treningu,
 • wspomagają funkcjonowanie ścięgien, stawów i mięśni.

Jaki jest skład?

 • Proteiny: 14,6
 • Błonnik: 3,5
 • Oleje i tłuszcze: 0,3
 • Popiół: 31,4
 • Algi są bogatym źródłem biodostępnych witamin, minerałów i aminokwasów.

Uwaga: Po otwarciu przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Nie zawiera sztucznych dodatków, barwników oraz konserwantów.

Jak dawkować?

Opakowanie zawiera jedną miarkę. Należy zastosować następujące dawkowanie:

 • kuce i konie - 1 miarka dziennie
 • ciężko pracujące konie oraz w razie potrzeby wyrównania elektrolitów - 1-2 miarki maksymalnie.

Unikać karmienia klaczy w ciąży i równoczesnego podawania suplementów zawierających jod .

Jak przechowywać?

Zamknij specjalnym zamknięciem po każdym użyciu, aby zachować świeżość Atlantyku.

*Ten komplementarny pokarm dla zwierząt nie zastępuje leków weterynaryjnych ani zaleconych diet. Kolor produktu może się różnić sezonowo.

Gdzie kupić?

Do nabycia w rekomendowanych gabinetach weterynaryjnych oraz sklepach zoologicznych. W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się :

 • email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • zadzwoń +48 531 55 66 85

 


Materiały do pobrania KELP CARE dla koni:

Opakowanie produktu:

 

Skład:

Rekomendacje europejskie:

Badanie kliniczne: